İki Renkli Muhallebi

Home / Tatlılar / Sütlü Tatlılar / İki Renkli Muhallebi

Tadı, herkesin bildiği bir tat olmakla birlikte sunum şekli size cazip gelecek ve kesinlikle denemek isteyeceksiniz. Haydi! herkesi şaşırtmaya ne dersiniz. Hepinize lezzet dolu günler dileğiyle.

İki Renkli MuhallebiMalzemeler:

Beyaz Muhallebi:

750 Gr Süt

1/2 Paket Margarin

2 Fincan Un

2-3 Adet Damla Sakızı

1 Paket Vanilya

7 Çorba Kaşığı Toz Şeker

İki Renkli Muhallebi

Kakaolu Muhallebi:

750 Gr Süt

3 Yemek Kaşığı Kakao

3 Yemek Kaşığı Nişasta

1 Adet Yumurta

3 Yemek Kaşığı Şeker

İki Renkli Muhallebi

Yapılışı :

İlk önce muhallebilerimizi pişirelim. Bir tencereye yağı ve unu koyup hafifçe kavuruyoruz. Üzerine yavaş yavaş sütü ilave ederek, iyice karıştırıyoruz. Daha sonra, şekeri ve dövülmüş damla sakızını koyup, muhallebi kıvamında pişiriyoruz. Lif lif olması için, mikserle 20-25 dakika çırpmamız gerekiyor. Daha sonra kakaolu muhallebiyi de pişirelim. Bir tencereye,1 yumurta kırılır ve şeker, kakao, nişasta ilave edilir. Karışıma süt ilave edilerek ve sürekli karıştırılarak kıvam alıncaya kadar pişirilir.
Mutfağımızda bulunan kadeh veya bu bardak ta olabilir, herhangi saydam bir kaba önce kakaolu muhallebiyi yatay olarak etrafını batırmadan, kalmasını istediğimiz şekilde boyuna yarısına kadar dolduralım ve yatay şekilde bir yere dayayalım. Bu şekilde donana kadar bekleyelim. Bütün kakaolu muhallebiyi bu şekilde bitirelim. Daha sonra donmuş olan kakaolu muhallebinin üzerine dikey şekle getirmeden dikkatlice beyaz muhallebiyi doldurmaya başlayalım. Yavaş yavaş kadeh dolunca dikey şekle getirelim, kadeh dolunca kakaolu muhallebi artık hareket edemez. Ve şekil bozulmaz üzerini arzunuza göre süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Leave a Reply

Your email address will not be published.