Kavanoz Süsleme

Posted on Ara 19 2014 - 7:11pm by Jülide Başkur

Mutfakta kullandığımız kavanozları daha güzel ve şirin bir görüntüye kavuşturmaya ne dersiniz. Hem de böylesine güzel kavanozlara para harcamadan evdeki kumaşları ve yapay çiçekleri kullanarak sahip olacağız. Öncelikle kavanozları ve kumaşlarımızı ortaya çıkaralım, vazolarımızdaki yapay çiçeklerin kumaşlara uyumlu olanlarını da ayıralım. Bize lazım olan bir slikon tabancası ve kurdeleyi de bulduk mu her şey tamam demektir. Ben kavanozlara kahvaltılık gevrekleri dolduracağımdan, kumaş ve kurdele seçimimi bu tonlarda yaptım. Bir bütünlük olsun istediğimden sadece çiçekleri değişik şekillerde ve renklerde tanzim ettim. Ama siz değişik renk kumaşlarla yapabilirsiniz. Haydi herkese kolay gelsin, hayal gücünüzü kullanın.

Kavanoz Süsleme

Öncelikle, kavanoz kapağımızdan 5 cm daha geniş büyüklükte daireler halinde kumaşlarımızı keselim. İsterseniz kare de kesebilirsiniz sivri uçlar elde edersiniz.

Sonra sırayla tülleri silikon tabancası kullanarak kapağa kat kat yapıştırın, en son da kurdeleyi kapağın etrafına silikonla yapıştırın. Kurdeleyi biraz uzun kesin ve bir fiyonk yapmayı unutmayın. Daha sonra zevkinize ve malzemenize göre çiçekleri ve yaprakları monte edin.

Kavanoz Süsleme

Kavanoz Süsleme

İşte birbirinden güzel kavanozlara sahip oldunuz, hem de hiç para ödemeden. Arkadaşlarınızdan alacağınız övgüler de cabası. Hepinize lezzet dolu günler dileğiyle.

Kavanoz Süsleme

Leave A Response